wiersz drogi

Autor: sumer _, Gatunek: Poezja, Dodano: 17 kwietnia 2019, 18:59:32

jak beatnik

wyruszyć po prawdę

która jest o autostradę

własnych wersów stąd

lecz i na każdej stronie

podmiotu wędrującego

 

a potem mieć to wcielenie

na końcu języka

wystawionego pamięci

by jako pasażer

wypisów literatury

odczytać przez okno poety

znaczenia tamtych

przemyślanych ścieżek

które kiedyś wyczerpały

niebieski wkład jego życia

 

 

Komentarze (15)

    • sumer _
    • 17 kwietnia 2019, 19:02:57

    https://www.youtube.com/watch?v=OjY3nfvkJ0Y

    Jedziemy do Kalifornii :)

    • sumer _
    • 17 kwietnia 2019, 19:18:42

    Girl ya gotta love your man
    Girl ya gotta love your man
    Take him by the hand
    Make him understand
    The world on you depends
    Our lives will never end
    Gotta love your man, yeah

    • sumer _
    • 17 kwietnia 2019, 19:19:46

    J.M.

  • Czy ktoś zadaje sobie pytanie, dlaczego filozofia wschodu, pozwalająca kulturze przetrwać tysiące lat, jest zgubna dla 'zachodniego' osobnika i to w jednym pokoleniu?

    • sumer _
    • 19 kwietnia 2019, 08:18:08

    Dlaczego o tym mowisz?

  • Autor powyższej piosenki był jedną z TYCH ofiar....

    • sumer _
    • 19 kwietnia 2019, 18:01:35

    O jaką mityczną wschodnią filozofię Ci chodzi?

    • sumer _
    • 19 kwietnia 2019, 18:02:02

    Konkrety.

    • sumer _
    • 19 kwietnia 2019, 18:06:59

    A jeśli chodzi o pierwszą cywilizację w dziejach - przynajmniej tak się w tej chwili uważa, to była to cywilizacja stworzona przez lud nieznanego pochodzenia, który prawdopodobnie miał niebieskie oczy.

  • Cały hippisowski ruch dzieci kwiatów był oparty na wybiórczych elementach filozofii wschodniej. Wybiórczych - jest to główna przyczyna. Jak używasz mocnych elementów bez elementarnej wiedzy o nich, na pewno, wcześniej, czy później - zaszkodzą.

    • sumer _
    • 19 kwietnia 2019, 20:12:27

    To, że nawiązałem w pierwszej zwrotce do beatników oraz filmu drogi, nie oznacza, że od razu opowiadam się za hippisami, którzy beatnikami niekoniecznie byli.
    I dlatego zapytałem o tę mityczną filozofię wschodu, która jest "zgubna dla zachodniego osobnika.". O jakie elementy chodzi, reinkarnację?

    A tak w ogóle to uważam, że zaszkodzić mogą Grzesie Brauny, które opowiadają głupoty, że najwybitniejszym w dziejach filozofii był św. Tomasz z Akwinu.


    • sumer _
    • 19 kwietnia 2019, 20:51:21

    Niestety, nie uslyszalem zadnych konkretow poza jakimis zarzutami- kalkami internetowymi, ze jestem jakas ofiara czegos tam z przeszlosci. I kto tu jest ofiara?

  • Brauna słucha się nie z przyczyn religijnych...
    Myślę, że na skróty nie da się mi wyjaśnić "zgubności". Proszę poczytać/posłuchać na youtube p. Karonia (Historia antykultury).

    • sumer _
    • 20 kwietnia 2019, 08:12:16

    Tak, tylko jego religijność powoduje, że wypowiada takie zabawne opinie jak ta o św. Tomaszu.

    Czasami słucham Karonia, żeby poprawić sobie humor. Ale i tak wolę go od tych ścisłych i zabawnych chłopców od mikusia, którzy próbują nam wmówić kolejną sztuczność po komunizmie, tym razem kapitalizm.

    W każdym razie dzięki za zainteresowanie tekstem.



  • Nie ma ludzi idealnych, a ideały warto mieć.
    Spokojnych Świąt!